11.5 C

Besiktas suspendovan na godinu dana

Nakon što se ekipa turskog prvoligaša Bešiktaša nije pojavila u nastavku prekinute revanš utakmice polufinala Kupa Turske protiv Fenerbahčea, Disciplinska komisija Turske fudbalske federacije (PFDK) registrovala je utakmicu 3:0 u korist Fenerbahčea, a Bešiktaš suspendovala od učešća u turskom kupu u narednoj sezoni, javlja Anadolu Agency (AA).

Prekinuti revanš polufinala Kupa Turske između Fenerbahčea i Bešiktaša trebao je biti odigran u četvrtak 3. maja, no utakmica je otkazana nakon što se na terenu stadiona “Ulker” nisu pojavili nogometaši gostujuće ekipe.

Sudija Mete Kalkavan odlučio je otkazati utakmicu, koja je trebala početi u 19.30 sati. Inače, Fudbalska federacija Turske (TFF) je ranije donijela odluku da se meč nastavi od minute u kojoj je prekinut. Ipak, ekipa Bešiktaša je odlučila da se ne pojavi na revanš utakmici.

Upravni odbor TFF-a ranije je odlučio da se prekinuti istanbulski derbi nastavi bez navijača od trenutka u kojem je prekinut zbog navijačkih nereda.

Nakon rezultata 2:2 u prvom meču na Vodafone Parku, Fenerbahče je 19. aprila u uzvratnoj utakmici ugostio ekipu Bešiktaša na stadionu “Sukru Saracoglu“. Utakmica je prekinuta u 57. minuti zbog nereda, pri rezultatu 0:0.

Sudija Mete Kalkavan je tada odlučio prekinuti meč nakon što su navijači Fenerbahčea tvrdim predmetom u glavu pogodili trenera Bešiktaša Senola Gunesa.

Gunes je povrijeđen, zbog čega mu je u svlačionici urađeno pet šavova na glavi, nakon čega je prebačen u bolnicu, gdje je proveo noć.