11.5 C

BH Fanaticosi poručili: Ukoliko niste od konkretne pomoći, bolje vam je da zauvijek zašutite

Navijačka grupa BH Fanaticos oglasila se nakon sinoćnjeg prekida utakmice Lihtenštajn – Bosna i Hercegovina i poruka “Savez napolje”.

BH Fanaticosi su u nekoliko navrata prekinuli utakmicu protiv Lihtenštajna, a sada su se oglasili kratkim saopćenjem za javnost. Poruke su poslali navijačima koji, kako ističu, prave “mahalske priče i razne bljuvotine”.

Ova navijačka grupa se oglasila protiv navijača koji ih nazivaju plaćenicima. Tekst saopćenja prenosimo u cijelosti:

“Na račun BHF-a posljednih mjeseci i sedmica stigle su razne bljuvotine i mahalske priče kako smo “plaćenici” i slično. Ne treba isključiti činjenicu da najviše takve riječi dolaze od jakih SparTanaca (T je rezervisano kao početno slovo riječi tastatura). Mase na protestima bilo koje vrste dokaz su letargije koja vlada u našem društvu. BHF je uvijek imao jasne stavove i strane za čitavu historiju svog postojanja i tako će ostati vječno, što se može vidjeti na DJELIMA, pa koliko god bila vrijedna ili ne”, navode Fanaticosi.

Poručili su ostalim navijačima da ukoliko ne mogu pomoći, da zauvijek zašute te da preko tuđih leđa neće promijeniti ništa, pa tako ni u bh. nogometu.

“Za kraj poruka: Ukoliko niste od konkretne pomoći, bolje vam je da zauvijek zašutite. Preko tuđih leđa nećete promijeniti ništa”, dodaje se u kratkom saopćenju.

Podsjetimo, prva bakljada i kraći prekid dogodio se u drugoj minuti. Tada je prekid utakmice Lihtenštajn – BiH trajao tri do četiri minute, a onda je u drugom poluvremenu nastao pravi haos. Brojne baklje uletjele su na teren i navijači BiH namjerno su prekinuli utakmicu.

Na kraju su reagovali sudija utakmice, delegat i kapiten Edin Džeko. Iskusni napadač BiH obavio je žustar višeminutni razgovor s Fanaticosima, nakon čega je utakmica nastavljena, a Zmajevi su slavili rezultatom 2:0.