9.2 C

Bh. karatistkinja Emina Sipović bronzana na SP u Turskoj

Od 26. do 30.10.2022. godine u turskoj Konyi održano je Svjetsko prvenstvo u karateu za kadete, juniore i U21, na kojem je učestvovalo 105 država cijelog svijeta.

Bh. karatistkinja Emina Sipović osvojila je bronzanu medalju u kategoriji juniorke do 59 kg.

Sipović je, nakon slobodnog prvog meča, trijumfovala nad predstavnicom Njemačke Lindstaedt Marlene, Lewandowska Katarzyne iz Poljske, Filipov Nevene iz Srbije, te je postala prvakinja svoje grupe.

Nakon tijesno izgubljenog polufinalnog meča sa predstavnicom Egipta Sour Fatmom, Emina dobija priliku da se bori za treće mjesto, te nakon što je odmjerila snage sa reprezentativkom Kosova Osmani Rinesom, Emina Sipović osvaja bronzanu medalju kao jedina ženska takmičarka od svih kadetkinja, juniorki i U21.

Emina je dugogodišnja reprezentativka BiH i članica Karate kluba Ippon iz Sarajeva, koja je osvojila mnogobrojna odličja sa najvećih smotri svijeta za svoju domovinu.