7.5 C

Bh. rukometaši izgubili od Katara u Poreču

U okviru pripremnog meča za Evropsko prvenstvo, rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Poreču od selekcije Katara rezultatom 27:30.

Bh. rukometaši su poveli rezultatom 3:0, ali je Katar sredinom prvog dijela susreta poravnao na 7:7. Naš tim je ponovo zaigrao nešto bolje i na poluvrijeme su otišli vodstvom 15:13.

Na otvaranju drugog dijela susreta, bh. rukometaši su poveli 19:15. Igralo se potom gol za gol, a u drugom dijelu drugog poluvremena Katar je uspio da se vrati i u 50. minuti izjednačio na 24:24.

Već u narednom napadu stigli su i do prvog vodstva. Veliki pad u našoj igri iskoristili su da pet minuta prije kraja odu na nedostižnih 24:27, nakon čega nije bilo povratka za izabranike Bilala Šumana.

Najbolji u reprezentaciji Bosne i Hercegovine bio je Marko Panić sa pet golova. Vladimir Vranješ, Nikola Prce i Ivan Karačić su imali po tri pogotka.

Katar je do trijumfa vodio Raphael Capote sa sedam golova.

Bh. reprezentativci sutra će odmjeriti snage sa selekcijom Hrvatske. Utakmica je na rasporedu od 16.50 sati.