5.7 C

BiH jedva pobijedila Luksembur, Džeko ušao sa klupe i pogodio

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u utorak naveče je odigrala prijateljski susret protiv Luksemburga u Zenici, a konačan rezultat je glasio 1:0 za Zmajeve.

Šansa za našu selekciju već u prvoj minuti, Moris zaustavlja Prevljaka. tri minute kasnije šansa i za Demirovića, bez promjene rezultata.

Opasan napad Luskemburga u šestoj minuti Bohnert je sjajno prošao, Ahmedhodžić spašava u posljednji čas. U 27. minuti Danilović je odlično šutirao, no golman Moris je bio skocnetrisan i zaustavlja njegov udarac. Dvije minute kasnije šansa za goste, ali naša odbrana zaustavlja neugodnog Rodriguesa.

Ispala je naša odbrana u 37. minuti, dva igrača Luksemburga su ostala sama, ali sreća sviran je ofsajd. U 40. minuti konta Zmajeva, Nalić je uposlio Prevljaka koji užasno šutira.

U finišu prvog poluvremena Nalić je veoma slabim udarcem u završnici upropastio još jednu kontru Bosne i Hercegovine, zatim Moris zaustavlja zicer Gojaku i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Prvu pravu priliku u nastavku imali su gosti. Lijepa akcija u 55. minuti, Rodrigues je fino ciljao, lopta odlazi malo preko gola Vasilja.

Zmajevi su u 70. minuti izveli prvi dobar napad u nastavku, Džeko je dobro primio loptu vratio Ćiviću koji je sve upropastio lošim centaršutem.

U 77. minuti velika šansa za Menala, čiji udarac u posljednjem trenutku blokira Carlson. Minut kasnije našu reprezentacju spašava Vasilji i brani dobar udarac Rodriguesa.

U 86. minuti ipak pogodak u mreži Luksemburga. Miličević je asistirao, a Džeko pogodio za 1:0 što se ispostavilo kao konačan rezultat ove utakmice.

Bez obzira na trijumf, nema prostora za neki optimizam jer smo i protiv Luksemburba bili daleko od prave partije.

BOSNA I HERCEGOVINA: Vasilj, Kolašinac, Hadžikadunić, Ahmedhodžić, Gazibegović, Nalić, Danilović, Gojak, Dedić, Demirović i Prevljak.

LUKSEMBURG: Moris, Michael Pinto, Selimović, Chanot, Bohnert, Berreiro, Olesen, Sinani, Martins Pereira, Thill i Rodrigues.