3.8 C

BiH poražena od Armenije sa 4:2 (VIDEO)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine  danas je u okviru šestog kola grupe “J” kvalifikacija za EURO 2020. na Republičkom stadionu u Yerevanu odmjerila snage sa Armenijom.

Domaćini su sasvim zasluženo pobijedili rezultatom 4:2.

U prvom poluvremenu reprezentacija BiH je imala bolju igru i nakon vodstva Armenije uspjela izjednačiti rezultat. Međutim, u drugom poluvremenu susreta Armenija preuzima vodstvo, drugim pogotkom Mkhitaryana u 66. minuti susreta.

Četiri minute kasnije, Gojak postiže gol za Bosnu i Hercegovinu i izjednačava na 2:2, da bi nedugo zatim nogometaši Armenije postigli pogodak.

U sudijskoj nadoknadi nova kontra i novi gol Armenije. Lončar je postigao komičan autogol.

Pravdu na današnjem susretu dijelio je francuski arbitar Benoit Bastien.