8.8 C

U utakmici preokreta BiH poražena od Belgije i oprostila se od baraža (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija BiH večeras je na sarajevskom stadionu “Grbavica“ odigrala odličnu utakmicu, ali je nakon dva preokreta poražena od pete selekcije svijeta Belgije rezultatom 3:4 (2:1). Ovim porazom u susretu devetog kola grupe “I“ bh. tim je izgubio šanse da se domogne baraža za Svjetsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Rusiji, Belgijanci su još ranije osigurali plasman na Mundijal, javlja Anadolu Agency (AA).

Gosti su šokirali punu “Grbavicu“ na samom otvaranju utakmice u četvrtoj minuti. Eden Hazard je probio desnu stranu bh. odbrane i uposlio Thomasa Meuniera koji sa desetak metara vara nemoćnog Asmira Begovića. Ipak, pogodak “crvenih đavola“ nije šokirao izabranike Mehmeda Baždarevića.

Brzo su se konsolidovali i počeli prijetiti belgijskom golu. Nagrada je stigla poslije pola sata igre. Lijepu akciju Edina Džeke u pogodak je bez većih problema pretvorio Haris Medunjanin za 1:1. Svega devet minuta kasnije nova radost na “Grbavici“. Begović je ispucao loptu iz svog šesnaesterca, ona je preletjela sve odbrambene igrače Belgije i stigla do Edina Višće koji je bio neumoljiv za preokret i vodstvo BiH sa 2:1.

Belgija i drugo poluvrijeme otvara bolje od bh. tima. Nakon nekoliko poluprilika, Belgijanci stižu do izjednačenja u 59. minuti. Begović je intervenisao nakon udarca Yannicka Carrasca sa desetak metara, lopta se kratko odbila na nju je natrčao Michy Batshuayi i pospremio je u mrežu. Do novog preokreta na “Grbavici“ je došlo u 69. minuti, kada je mrežu BiH za vodstvo 3:2 pogodio kapiten Jan Vertonghen.

Tračak nade bh. reprezentacija vratila je u 82. minuti. Nakon kornera koji je izveo Izez Hajrović najviši u protivničkom šesnaestercu bio je Dario Đumić koji je zakucao loptu u mrežu Thibauta Courtoise. Ipak, samo dvije minute kasnije Carrasco ponovo vraća Belgiju u vodstvo 4:3 i ispostavilo se postavlja konačan rezultat.

U drugom susretu devetog kola grupe “H“ Estonija je na Gibraltaru deklasirala domaćina rezultatom 6:0. Kipar i Grčka se sastaju u terminu od 20.45 sati.

Poredak grupe “I“: Belgija 25 bodova, BiH 14, Grčka 13 (utakmica manje), Estonija 11, Kipar 10 (-1), Gibraltar 0.

U posljednjem, desetom kolu 10. oktobra sastaju se: Estonija – BiH, Belgija – Kipar i Grčka – Gibraltar.