5.7 C

BiH slavila protiv Gibraltara i zadržala šanse za plasman na SP (VIDEO)

Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je bez problema savladala slabašni Gibraltar na gostovanju sa 4:0, prenosi agencija Patria.

Dvostruki strijelac bio je Edin Džeko, dok je debitantski pogodak upisao Kenan Kodro, a u listu strijelaca upisao se još i Senad Lulić.

Treba istaći da se ova utakmica igrala u Portugalu, jer nijedan stadion u Gibraltaru ne zadovoljava FIFA standarde.

Nakon katastrofalne partije protiv Kipra, kada smo za samo jedanaest minuta primili tri gola, i na kraju poraženi sa 3:2, večeras je igra izabranika Mehmeda Baždarevića bila znatno bolja. Ipak, treba biti realan pa reći da su nam to dozvolili i amateri protiv kojih smo igrali.

U odnosu na sramni susret sa Kiprom, Baždarević je napravio nekoliko promjena u timu, pa su tako od prve minute zaigrali Edin Cocalić, Anel Hadžić, Mato Jajalo, Ervin Zukanović i Kenan Kodro.

Povela je naša reprezentacija golom Edina Džeke u 35. minuti nakon asistencije Anela Hadžića iz kornera. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Svoj debitantski pogada u nacionalnom dresu postigao je Kenan Kodro u 65. minuti nakon asistencije Edina Višće.

Igrala se 83. minuta kada se u listu strijelaca upisao i Senad Lulić.

Svoj novi pogdak na ovom meču Dijamant je postigao u 85. minuti, nakon još jedne asistencije Edina Višće.

U našoj grupi Belgija je slavila u Grčkoj sa 2:1 što odgovara našoj reprezentaciji u borbi za drugo mjesto u grupi.

Trenutno smo drugi, a sljedeću utakmicu igramo za mjesec dana protiv Belgije.