5.7 C

Bosna i Hercegovina u Tuzli poražena od Francuske

Reprezentacija Bosne i Hercegovine nije uspjela da zaustavi Francusku u Mejdanu. Iako smo dobro otvorili utakmicu, na kraju je upisan poraz, a konačan rezultat bio je 74:64.

Dobro su košarkaši naše reprezentacije otvorili utakmicu. Prve poene za vodstvo od 2:0 postigao je Džanan Musa. Nakon toga Francuzi okreću na 4:2, ali Musa ubacuje trojku i podiže Mejdan na noge.

Šesti minut donio je novo vodstvo za našu reprezentaciju. Bilo je 9:7, a nakon toga Musa pravi grešku u napadu koju Francuzi ne koriste.

Prodao je nakon toga Musa još jednu loptu, ali Lazić je napravio sjajnu blokadu nad Franciscom. Prelijep trenutak u 9. minuti kada je Kamenjaš “bacio” Yabuselea “po ćevape” i lijepo poentirao.

Upravo Kamenjaš nas je u 9. minuti odveo na plus šest, ali nakon toga Francuska pravi seriju od 7:0.

Zanimljiv je i podatak da nam je procenat šuta za tri poena u 13. minuti bio samo 9.1% dok je kod Francuza taj isti postotak bio čak 30%.

Do novog vodstva naša reprezentacija stiže u 17. minuti kada Lazić Poirier dira obruč i olakšava nam stvari u ovom napadu. Imali smo tada plus dva.

Ono što je nemoguće a ne spomenuti jeste nekoliko čudnih odluka sudija u prvom poluvremenu od kojih se ističe ona u 20. minuti. Dosuđen je jako čudan faul Alibegovića nad Yabuseleom.

Ipak, na odmor se otišlo sa prednosti Francuske koja je bila samo dva razlike, a rezultat je tada bio 34:32 za goste.

Prvih pet minuta treće četvrtine bilo je užasno kada je riječ o našoj reprezentaciji. Naime, Francuzi su nam u tom periodu igre napravili seriju od 9:0.

Uspio je Musa u 26. minuti pogoditi pod faulom, a bio je siguran i sa linije slobodnog bacanja i vratila se naša reprezentacija na minus 10.

Pogodio je u 28. minuti Lazić pod faulom, ali je promašio slobodno bacanje koje je imao i rezultat je tada bio 49:41 za Francuze.

Gegić je uspio sa velike udaljenosti pogoditi trojku u posljednjim sekundama i tako se u zadnju četvrtinu ušlo pri rezultatu 57:48.

Jako dobro smo otvorili posljednju četvrtinu. U 32. minuti Atić pogađa i vraća nas na minus pet. Minut nakon toga dolazimo na minus tri.

Nakon toga ponovo mali pad u našoj igri. Dva puta u kratkom roku Poirier je išao na liniju slobodnih bacanja, ali je Musa uzvratio na isti način. Rezultat je šest minuta prije kraja bio 59:55 za goste.

U posljednje četiri minute ušlo se pri rezultatu 64:58. Nakon toga je Atić bio sam na šutu za tri poena, ali je upisao nevjerovatan promašaj.

Do kraja utakmice Francuzi su odigrali bolje od naših košarkaša i upisali su zasluženu pobjedu.