12.8 C

Brazil ide kući: Belgija se plasirala u polufinale SP-a

Belgija je druga reprezentacija koja je izborila plasman u polufinale Svjetskog prvenstva koje se igra u Rusiji, javlja Anadolu Agency (AA).

Fernandinho je u 13. minuti utakmice u Kazanu postigao autogol i tako prizvao “prokletstvo“ SP-a na peterostrukog svjetskog prvaka.

Loša sreća nastavljena je i u 31. minuti kada je fudbaler Manchester Cityja Kevin De Bruyne postigao pogodak za Belgijance.

Brazilci, jedan od favorita za prvaka na ovogodišnjem Mundijalu, imali su nekoliko šansi da stvari okrenu u svoju korist, ali ideje nisu do kraja realizirane.

Ipak, Brazilci su u 76. minuti smanjili razliku, kada je Renato Augusto postigao pogodak.

Neymar je imao sjajnu šansu u sudijskoj nadoknadi, ali Thibaut Courtois brani i time omogućava Belgiji prolaz.

Belgija će 10. jula u Sankt Peterburgu igrati protiv Francuske koja je savladala Urugvaj (2:0).

Danas su na rasporedu utakmice Rusija – Hrvatska i Švedska – Engleska.