13.6 C

Brazil stigao do finala Copa Americe izbacivši Argentinu (VIDEO)

Fudbaleri Brazila prvi su finalisti ovogodišnjeg izdanja Copa Americe nakon što su u polufinalnom duelu sa 2:0 pobijedili Argentinu.

Najveća reprezenativca utakmica koju može ponuditi južnoamerički fudbal odigrana je u u Belo Horizonteu, a Lionel Messi je doživio još jedno razočarenje i ponovo ostao bez trofeja s reprezentacijom.

Selecao je u oba poluvremna postigao po jedan gol. Prvi put mrežu Gaučosa su zatresli u 19. minuti. Sve je uradio Dani Alves, a na kraju je Roberto Firmino asistirao Gabrielu Jesusu.

Argentinci su odigrali dobar meč, ali sreće nisu imali. Alisson je ponovo bio sjajan, a kada i golman Liverpoola nije mogao ništa onda je fortuna učinila svoje. Sergio Aguero i Messi su pogađali prečku, odnosno stativu.

Do drugog gola domaćin je stigao u 71. minuti. Ovaj put Jesus je bio asistent, a strijelac Firmino. Tim golom je praktično i riješeno pitanje pobjednika.

Brazil će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Čile – Peru.