7.2 C

Čelik danas gostuje kod Borca (VIDEO)

Utakmice 7. kola BH Telecom Premijer lige BiH igrale su se prvog dana vikenda, a danas je na rasporedu samo jedan susret.

U Doboju kod Kaknja u susretu protiv FK Mladost, ekipa HŠK Zrinjskog odnijela je pobjedu postignuvši dva gola. Radnik je savladao kao gost Velež u Mostaru rezultatom 0:1 i na kraju je sasvim zasluženo stigao do tri boda.

U Ugljeviku su se sastale ekipe FK Zvijezda 09 i NK Široki Brijeg, a susret je završio bez golova.

U vječitom derbiju, fudbaleri Željezničara savladali su Sarajevo sa ubjedljivih 5:2, a prvi gol dao je već u prvoj minuti fudbaler FK Sarajeva Anel Habibović.

U posljednjem derbiju odigranom sinoć, fudbaleri Tuzla Cityja upisali su historijsku pobjedu protiv Slobode rezultatom 2:1 što je prva pobjeda za ovaj klub u tuzlanskom derbiju.

Danas se nastavlja 7. kolo Premijer lige u nogometu, a bit će odigran jedan susret.

FK Borac će dočekati zenički Čelik. Susret se igra od 20 sati uz direktan prenos putem Moja TV.