8.1 C

Čelik do veoma važne pobjede protiv Borca (VIDEO)

Danas su na Bilinom polju snage odmjerili domaći Čelik i banjalučki Borac, a Zeničani su ubilježili veoma važnu pobjedu u borbi za opstanak.

Već na početku prvog poluvremena igrači Čelika su krenuli oštro prema golu gostiju. U 7. minuti Šabanović izlazi sam pred golmana Trkulju, ali golman Borca odlično brani njegov šut, lopta se odbija do Tarika Adilovića koji silovito šutira i lopta pogađa lijevu stativu banjalučana.

Nastavljaju se napadi Čelika prema golu gostiju i u 32. minuti erupcija oduševljenja na Bilinom polju. Kapiten crno-crvenih Šišić je pretrčao skoro cijeli teren i sjajno uposlio Šabanovića koji sa osam metara prizemnim šutem matira golmana Borca Trkulju, na semaforu stoji 1:0 za domaće.

U 36. minuti umalo da Borac dođe do izjednačenja. Puzigaća ubacuje sa strane, Hasanhodžić loše reaguje i lopta pogađa prečku Markovića. Do kraja prvog poluvremena igra se uglavnom odvijala na sredini terena, igrači Čelika su mirnom igrom sačuvali minimalnu prednost i otišli na zasluženi odmor.

U drugom poluvremenu skroz druga priča. Boljka koja prati Čelik od početka prvenstva, nakon odličnog prvog poluvremena ekipa naglo pada u igri, a inicijativu preuzimaju gosti iz Banja Luke.

U 54. minuti Karić sjajno šutira glavom, ali fenomenalni Marković odbranom spašava Čelik. U 65. minuti nova šansa za Borac. Danilović izlazi sam pred golmana Čelika, ali opet sjajna odbrana Markovića i rezultat ostaje nepromijenjen. Do 81. minute se igra ponovo prebacila na sredinu terena sa par poluprilika za gostujuću ekipu i onda danas ponajbolji igrač Čelika uz golmana Markovića i kapitena Šišića, Šabanović propušta priliku da riješi utakmicu. Odlično šutira, ali odlično brani i golman Borca. Na drugoj strani gosti su mogli do boda na Bilinom polju kada je u 85. minuti nakon greške Šišića lopta pogodila prečku golmana crno-crvenih. Glavni sudija Goran Paradžik je utakmicu produžio 5 minuta, ali je na kraju ostalo 1:0 za zenički Čelik.

Zaslužena i vrlo važna pobjeda Čelika u borbi za opstanak u Premijer ligi.

BH Telecom Premijer liga BiH – XII kolo : NK ČELIK – FK BORAC 1:0
    Stadion: Bilino polje
    Gledalaca: oko 1.000
    Strijelci: Šabanović u 32. minuti (Čelik)
    Žuti kartoni: Šabanović, Duvnjak, Kadrić i Duraković (Čelik), Dujaković, Ojdanić i Mirković (Borac)
    ČELIK: Marković, Udovičić, Hasanhodžić, Jurković, Duvnjak (od 82.min Adilović H.), Kadrić, Mehić, Šabanović, Šišić (od 90.min Imamović), Duraković i Adilović T (od 89.min Šehić). (trener: Elvedin Beganović)
    BORAC : Trkulja, Ojdanić, Puzigaća, Kunić, Dujaković, Karić (od 64.min Mirković), Danilović, Janičić, Veselinović, Guberac (od 46.min Čudić) i Zekanović. (trener: Zoran Milinković)
    Sudije: Glavni sudija: Goran Paradžik (Ljubuški), pomoćnici: Goran Dujak (Odžak) i Čedomir Vičić (Ugljevik).