10.9 C

Čelik doživio težak poraz od Zrinjskog na Bilinom polju (VIDEO)

Čelik Vs Zrinjski

NK Čelik doživio je težak poraz od HŠK Zrinjski rezultatom 0:6. Prvih pet pogodaka gosti su postigli u prvom poluvremenu, a konačnih 0:6 postavio je Mišić krajem drugog poluvremena.

Strijelci za HŠK Zrinjski bili su: Sabljić sa postignutim hat-trickom u 7′, 29′, i 34′, a ostala dva pogotka postigli su Maglica Anton iz jedanaesterca u 10′, Malekinušić Matija u 24′, i Mišić u samom finišu utakmice.

Utakmica se igrala u okviru šesnaestine finala Kupa BiH na Bilinom polju u Zenici.

Nakon ove pobjede HŠK Zrinjski prolazi u sljedeći krug, dok su crno-crveni svoje učešće u Kupu BiH završili večeras.

Ono što je pored visokog rezultata obilježilo večerašnju utakmicu jeste bakljada u bojama zastave Palestine koja se dogodila na zapadnoj tribina stadiona Bilino polje u 13. minuti susreta uz gromoglasno skandiranje “Palestina, Palestina”, kao i provokativni transparent na južnoj tribini na kojem je pisalo: “Džaba vam titule i mjesta prva kada ste židovska kur*a.”

Obzirom da je potpredsjednik mostarskog kluba Izraelac Amir Gross Khabiri pa su tom porukom navijači aludirali na njegovu povezanost sa Plemićima.

NK Celik Jug Transparent Na Utakmici Protiv Zrinjskog

Podsjećamo, HNK Zrinjski je aktuelni prvak i osvajač Kup-a Bosne i Hercegovine, te jedina ekipa u historiji BiH koja je izborila plasman u evropsko takmičenje, UEFA Konferencijsku ligu.