12.8 C

Čelik i Sarajevo remizirali u Zenici, Radnik osvojio prvi ovosezonski bod

Sarajevo i Čelik su remizirali u jednom od derbija kola koji je odigran na Bilinom polju. Meč u Zenici završen je rezultatom 1:1, a oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu.

Sarajevo je stiglo do vodstva u 75. minuti. Mrežu Zeničana je nakon nesporazuma odbrane Čelika i nevjerovatne greške golmana Semira Bukvića pogodio rezervista Marko Ćetković.

Danas borbene Zeničane pogodak gostiju nije pokolebao i već su u 83. minuti došli do poravnanja. Šovšić se na sjajan način oslobodio Hodžića i centirao, a na pravom mjestu bio je Smriko, koji glavom šalje loptu iza leđa Pavlovića.

Radnik iz Bijeljine teškom mukom osvojio je prvi ovosezonski bod. Tim Slavka Petrovića remizirao je na gostovanju kod Krupe. Domaćin je dva puta vodio, ali meč je na kraju okončan rezultatom 2:2.

Krupu je u vodstvo doveo Koljić golom u 14. minuti, a Radnik je do poravnanja stigao u 39. minuti preko Kojića koji je pogodio iz penala.

Koljić je drugim golom na meču u 62. minuti, a četvrtim ovosezonskim vratio Krupi prednost. Domaćin je tri boda u džepu imao sve do sudijske nadoknade, a onda su Semberci preko Krsmanovića stigli do poravnanja.

Jučer je Sloboda na Tušnju pobijedila Vitez sa 1:0, a večeras još igraju Željezničar – Široki Brijeg i Zrinjski – Olimpic.