14.6 C

Čelik izborio bod u Tuzli protiv Slobode

Nogometaši Čelika odigrali su danas utakmicu XXVI kola Prve lige FBiH na Gradskom stadionu Tušanj protiv ekipe Slobode iz Tuzle. Susret je završen rezultatom 0:0, u kojem su obje ekipe pokazale solidnu igru, ali bez postignutih pogodaka.

Ekipa Slobode imala je više inicijative tokom većeg dijela utakmice, pokušavajući probiti odbranu Čelika. Uprkos dominaciji u posjedu lopte i nekoliko stvorenih prilika, igrači Slobode nisu uspjeli pronaći put do mreže.

U drugom poluvremenu, Sloboda je krenula odlučnije, što je otvorilo prostor za kontranapade Čelika, ali i pored nekoliko izglednih prilika, posebno u drugoj polovini drugog poluvremena, nije došlo do promjene rezultata.

Podsjetimo, nogometni klub Čelik i fudbalski klub Sloboda posljednju utakmicu su odigrali 21. oktobra prošle godine na stadionu Bilino polje u Zenici kada je Čelik ostvario pobjedu rezultatom 1:0, a strijelac pobjedničkog gola bio je Ali Međuseljac.

Nakon ovog susreta Čelik ostaje 8. na tabeli sa 37 bodova, dok je Sloboda zadržala prvo mjesto sretno jer je Stupčanica izgubila od Rudara u Kaknju.