10 C
Četvrtak, Novembar 14, 2019

Čelik na Bilinom polju pobijedio Zvijezdu 09 (VIDEO)

U okviru 16. kola BH Telecom Premijer lige nogometaši Čelika ostvarili su danas pobjedu od 2:1 nad Zvijezdom 09.

Pred oko 1000 navijača, domaći tim izborio je pobjedu iako je prvi gol postigao Zvijezdin igrač Ognjen Đelmić već u 5. minuti susreta.

Promjene u rezultatu nije bilo do 27. minute kada gol za Čelik postiže Paragvajac Carlos Fabián León Filipetto.

Nakon samo 4 minute, u 31. minuti Carlos je ponovno zatresao mrežu protivničkog tima i potvrdio rezultat 2:1 sa kojim se otišlo na pauzu.

U drugom poluvremenu, nije bilo promjene rezultata iako su odigrane 3 minute sudijske nadoknade te je zenički tim ostvario pobjedu nad ekipom iz Bijeljine i na taj način se približio sredini tabele.

Nakon nepotpunog 16. kola Čelik je trenutno 8. sa 19 bodova.

Ova utakmica za nogometaše Čelika bila je posljednja prije reprezentativne pauze a narednu utakmicu koja je na rasporedu 23. novembra Čelik u okviru 17. kola igra protiv Tuzla City-ja.