7.5 C

Foto Arhiva
    Foto Arhiva

Nogometaši Čelika su se, nakon poraza na Bilinom od Metalleghea (1:3), vratili iz Bijeljine sa punim plijenom.

Na samom početku utakmice domaćini dolaze u vodstvo. Marko Obradović je u devetoj minuti prošetao kroz odbranu Čelika i precizno šutirao sa 18 metara. Marin Popović u 16. minuti pokušava iz slobodnog udarca sa 18 metara, ali nije bio precizan, te lopta odlazi iznad gola. Pet minuta kanije napadači Čelika ne koriste gužvu pred golom Radnika. U 25. minuti Anes Haurdić šutira precizno u donji desni ugao gola Radnika, ali Mladen Lučić odlično intervenira. U 40. minuti je u kaznenom prostoru domaćih nepravilno oboren Almir Pliska. Kazneni udarac je iskoristio Semir Pezer i izjednačio na 1:1.

Igrala se 60. minuta kada je Danijal Brković šutirao sa 18 metara, ali je Lučić bio siguran. Samo minut kasnije Mladen Zeljković prolazi desnom stranom i ubacuje loptu u kazneni prostor Čelika. Na loptu loše reaguje Ante Hrkač i postiže autogol. U 67. minuti Marin Popović je iznudio jedanaesterac koji je potom i realizovao za 2:2. Samo tri minuta kasnije nakon kornera M. Popović štira glavom tik uz stativu gola Radnika. U 75. minuti još jedna odlična šansa za naše igrače. Brković šutira sa par metara ali je Lučić ponovno na nivou zadatka. U 83. minuti je sa terena odstranjen šef stručnog štaba Čelika, Kemal Alispahić, zbog navodnog prigovora. U narednom kolu kada na Bilino polje dolazi ekipa Sarajeva, Alispahić će svoju ekipu morati voditi sa tribina. Dva miuta prije kraja slobodan udarac sa lijeve strane je izveo Brković, Lučić je ponovno bio siguran na svom golu. U 91. minuti Čelik dolazi do pobjede. Korner je sjajno izveo Haris Hećo, a sa tri metra glavom za 3:2 pogađa Brković.

Bijeljina, Gradski stadion: Gledalaca: 350. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj) i Fikret Bačić (Lukavac). Stijelci: 1:0 – Obradović (9), 1:1 – Pezer (jedanaesterac, 41), 2:1 – Hrlač (autogol, 61), 2:2 – M. Popović (jedanaesterac, 67), 2:3 – Brković (90)

Čelik: Bukvić, Šivšić, Hrkač, M. Popović, Hasanović, Brković (90. Huseinspahić), G. Popović, Pliska (67. Smriko), Pezer, Marković i Haurdić (75. Hećo). Trener: Kemal Alispahić.