12.5 C

Čelik pregazio Gošk na Bilinom polju

Na stadionu Bilino polje u okviru 22. kola Premijer lige BiH danas se odigrala utakmica između Čelika i Goška.

Nogometaši Čelika su pred domaćim navijačima uspjeli pobijediti ekipu iz Gabele sa ubjedljivih 3:1.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0. Čelik je poveo već u 22. minuti golom Harisa Dilavera koji pogađa mrežu protivnika na asistenciju Dušana Hodžića.

I u drugom poluvremenu domaćini su bili bolji tim.

U 58. minuti Anel Dedić pogađa za 2:0, a samo 3 minute kasnije u 61. Dedić postiže i svoj drugi gol, a ekipu Čelika dovodi do vodstva od 3:0.

Gostujući tim postigao je jedan pogodak u 71. minuti, a strijelac je bio Safet Mujkić.

Čelik: Pavlović, Hodžić, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Pecelj, Miletić, Jamak i Jurina.

GOŠK: Kozić, Karamarko, Hasanhodžić, Aletić, Kulović, Gržan, Đajić, Raguž, Knežević, Hasanović i Kovačić.

Podsjećamo, Čelik je pod vodstvom novog trenera Cihat Arslana prošle subote izborio neriješen rezultat u utakmici protiv Tuzla Cityja i ovo je treći susret u nizu u kojem nije poražen. Čelik je trenutno na 8. mjestu sa 28 bodova, dok su na začelju tabele GOŠK sa 19 i Krupa sa 16 bodova.