14 C

Čelik sa 2:0 pobijedio Široki Brijeg (VIDEO)

Nogometaši Čelika danas su u okviru 12. kola BH Telecom Premijer lige BiH na Bilinom polju u Zenici dočekali ekipu Širokog Brijega.

Početak prvog poluvremena utakmice na Bilinom polju okarakterisala je terenska inicijativa gostiju. Nekoliko šuteva prema golu Čelika, ali ni jedna lopta nije išla u okvir gola.

U 26. minuti igre novi šef struke NK Čelik odlučio je da iz igre izvede Dilavera i umjesto njega je ušao Mahmutović.

Nastavak utakmice nije donio znatna uzbuđenja, osim prilike gostiju u 38. minuti igre. Bagarić je sa nekoliko metara šutirao glavom, međutim sjajno je odbranio Pavlović.

Nešto grublja igra gostiju dovela je do isključenja Cipetića u 39. minuti nakon što je faulirao Salčinovića.

Prvo poluvrijeme u Zenici je okončano bez golova, a Čelik je otišao na pauzu sa igračem više.

Početak drugog poluvremena ekipa Čelika je imala više inicijativa na terenu pa je tako u 50. minuti Okić imao šansu. Međutim, šutirao je pored gola nakon povratne lopte Mahmutovića.

U nastavku igre novu dobru šansu za goste propušta Bagarić koji je šutirao pored gola.

Nakon prečke koju je pogodio Vrhovac u nastavku akcije Aidin Mahmutović u 82. minuti postiže prvi pogodak i dovodi Čelik u vodstvo. U sudijskoj nadoknadi Mahmutović postiže drugi pogodak i postavlja konačan rezultat 2:0.

Nakon ovog susreta Čelik je 6. na tabeli BH Telecom Premijer lige BiH sa 16 bodova. U sljedećem kolu, nakon reprezentativne pauze, Čelik gostuje u Sarajevu protiv istoimene ekipe.