6.3 C

Čelik se iz Tuzle vraća sa tri boda, savladana Sloboda

U okviru 23. kola BH Telecom Premijer lige BiH danas je na Tušnju ekipa tuzlanske Slobode dočekala zenički Čelik.

Zeničani su već u prvim minutama igre imali šansu da ugroze gol domaćina, ali odbrana brzo reaguje i uklanja opasnost.

Sloboda je u nastavku igre imala loptu u svome posjedu, međutim slabe završnice nisu davale šanse da se ugrozi gol gostiju.

Nakon odlično dobijene lopte, Haris Dilaver je u 18. minuti igre zatresao mrežu tuzlanske Slobode. Inače, Dilaveru je ovo bio peti pogodak u četiri utakmice u drugom dijelu sezone.

U 25. minuti Čelik je opet imao šansu, a priliku da ugrozi gol domaćina imao je Amar Beganović koji je šutirao sa preko 30 metara. Čelik je i dalje vodio 0:1.

Veliku šansu Sloboda je imala u 32. minuti. Husejinović je uposlio Beganovića, a ovaj šalje loptu preko gola.

Na pauzu je Čelik otišao sa prednosti golom Dilavera.

Na početku drugog poluvremena nije bilo uzbuđenja. Sloboda ima posjed lopte, ali odbrana Čelika je postavljena sjajno, tako da nema prolaza prema golu.

U 53. minuti odbrana Čelika je mogla da pokloni gol Slobodi. Naime, spetljali su se defanzivci, a domaćin nije znao iskoristiti priliku.

Nastavak igre donosi priliku Čeliku, kada u 60. minuti Jurina šutira pored gola.

Domaći su u 69. minuti imali šansu, ali Vidović pogađa stativu iz teške pozicije.

U nastavku igre bolja partija Čelika. Miletić je mogao riješiti pitanje pobjednika šutom iz okreta, međutim lopta odlazi pravo u Vukliša.

Sloboda u nastavku igre nije imala šansi da ugrozi gol Čelika, pa se tako Čelik u Zenicu vraća sa osvojena tri boda.