11.7 C

Čelik u Mostaru pobijedio Veleža (VIDEO)

Ovog vikenda na rasporedu su utakmice 3. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Nogometaši Čelika, nakon pobjede u Širokom i neriješenog sa Sarajevom prošle sedmice, u trećem kolu je gostovao povratniku u Premijer ligu, ekipi Veleža.

Susret je počeo u 17:30 sati, a prvi u vodstvo su došli domaćini iz sumnjivog penala, a koji realizuje Brandao u 17. minuti. Ovo je i bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku igre nogometašima Čelika je trebalo 5 minuta da preokrenu rezultat. Prvo je u 48. minuti pogodio Huseinbašić, a 2 minuta poslije i Vrhovac.

Do kraja susreta vidjeli smo prilike na obje strane, a najizgledniju su imali igrači Veleža koji su pogodili i stativu, ali rezultat se nije mijenjao. Čelik je uspio sačuvati gol prednosti i trenutno se nalazi na 1. mjestu sa 7 bodova iz tri susreta i samo jednim primljenim pogotkom.

Velež: Bogdanović – Dario, Zvonić, Zeljković, Čivić – Hasanović – Behram, Ćosić – Berisha, Brandao – Fajić. Na klupi su bili Bogdanović, Mrgan, Kuduzović, Osmić, Samardžić, Vehabović i Ovčina.

Čelik: Pavlović, Vrhovac, Dilaver, Huseinbašić, Grahovac, Isić, Pecelj, Perišić, Jamak, Raguž, Okić. Na klupi su bili: Nurković, Brekalo, Baban, Aganspahić, Blažević, Mahmutović, Carlos Fabian.

U narednom kolu na Bilino polje stiže sarajevski Željezničar, a očekuje se minimalno 10.000 posjetilaca, kao i protiv Sarajeva.