5.9 C

Čelik u Mostaru poražen od Zrinjskog rezultatom 5:2 (VIDEO)

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su u Mostaru u okviru 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Čelik rezultatom 5:2.

U fantastičnoj utakmici većina golova postignuta je u prvih 30 minuta, a seriju je otvorio Čelikov napadač Mahmutović na asistenciju Kouadija već u prvoj minuti.

Dvojac je samo tri minute kasnije zamijenio uloge za 0:2 i hladan tuš za domaće navijače.

Već u sljedećem napadu Zrinjski smanjuje preko Kataneca, a u 15. minuti Bilbija je poravnao rezultat.

Veliki preokret uslijedio je samo četiri minuta kasnije kada je Jović pogodio na asistenciju Todorovića i nakon greške Čelikove odbrane.

Sjajnih prvih pola sata meča u Mostaru upotpunio je Filipović kada je doveo Plemiće u vodstvo do 4:2, a s tim rezultatom otišlo se i na odmor.

Konačnih 5:2 postavio je prekrasnim golom Todorović u 69. minuti.

Zrinjski se s novom pobjedom učvrstio na liderskoj poziciji Premijer lige, dok je Čelik ostao na pretposljednjem mjestu.