9 C

Čelik ubjedljivo poražen od Krupe

U okviru 26. kola u Krupi na Vrbasu sastali su se Krupa i Čelik, a domaći tim slavio je pobjedu rezultatom 5:2.

Domaći tim od samog starta susreta krenuo je odlučno da stigne do prednosti, a to im je uspjelo već u 16. minuti susreta kada je Mandić pogodio za vodstvo svog tima. Do drugog pogotka domaći su stigli deset minuta kasnije kada Brtan pogađa mrežu Pavlovića.

Nakon primljenog drugog pogotka gosti su stabilizovali svoje redove i u 39. minuti Dilaver je pogodio za smanjenje na 2:1. Ipak, slavlje je trajalo svega 60 sekundi jer je Babić odmah povisio prednost na 3:1 i postavio konačan rezultat prvog dijela.

Čelik je u drugo poluvrijeme ušao potpuno ofanzivno i u 52. minuti susreta preko Ševke Okića smanjio rezultat na 3:2.

U jeku napada gostujućeg tima, Almir Aganspahić je u 67. minuti susreta pogodio mrežu Pavlovića i povisio rezultat na 4:2.

Konačan rezultat ovog susreta postavio je Aganspahić u 78. minuti susreta kada je po drugi put danas savladao gostujućeg golmana.

FK KRUPA: Marković, Karišik, Makitan, Dujaković, Puzigaća, Nikodijević, Brtan, Milanović, Babić, Mandić, Zec.

NK ČELIK: Pavlović, Vrhovac, Dedić, Dilaver, Okić, Grahovac, Okoli, Pecelj, Jamak, Hodžić, Jurina.