1.8 C
Nedjelja, Decembar 8, 2019

Čelik ubjedljivo poražen od Mladosti za 30. rođendan Robijaša (FOTO)

U okviru 18. kola BH Telecom Premijer lige BiH Mladost iz Doboja kod Kaknja savladala je večeras s 3:0 ekipu Čelika.

Goste je u vodstvo doveo Aladin Isaković koji se u 51. minuti nakon kornera našao sam na oko četiri metra i pospremio loptu u mrežu za 0:1.

U 74. minuti Nana Maseko- Welbeck odbijenu loptu zakucao je pod prečku za 0:2.

Konačnih 0:3 postavio je Nemanja Anđušić, koji je u prvoj minuti sudijske nadoknade pospremio loptu u mrežu.

Čelik je ozbiljnije zaprijetio tek u 35. minuti, ali je golman gostiju Emil Velić istrčao na oko sedam metara i tijelom ušao u šut Marinu Jurini te spasio svoj gol. Bila je to ujedno i najbolja šansa koju je ekipa Čelika imala.

Recimo i to da su “Robijaši“ specijalnom koreografijom u 30. minuti igre proslavili 30. godišnjicu postojanja.