16.3 C

City i Leipzig osigurali prolaz, Zvezda i Young Boys za Evropsku ligu

Aktuelni evropski prvak Manchester City osigurao je plasman u osminu finala Lige prvaka nakon što je u susretu 4. kola G grupe pobijedio Young Boyse sa 3:0 ostvarivši i četvrtu pobjedu.

Prolaz je osigurao i RB Leipzig pobijedivši Crvenu zvezdu u Beogradu 2:1.

Pobjednički niz “Građana” nastavljen je i rutinskom pobjedom protiv švicarskog predstavnika. City je poveo u 23. minuti golom iz kaznenog udarca kojeg je sigurno realizirao Norvežanin Erling Haaland, a u samoj završnici prvog dijela Phil Foden je lakoćom prošao svog čuvara, a onda lijepim udarcem postigao gol za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je norveški napadač Haaland sjajno pogodivši s ruba kaznenog prostora u 51. minuti za 3:0.

City i Lepizig nedostižni

U drugom susretu RB Leipzig je poveo već u osmoj minuti nakon odličnog prodora i još ljepšeg gola Xavija Simonsa. Lois Openda je povisio na 2:0 u 77. minuti. Tri minute kasnije beogradski sastav se vratio u igru nakon autogola Benjamina Henrichsa kojeg je lopta pogodila nakon Kangina ubačaja. Zvezda je u završnici jurnula po drugi gol i imala je sjajnu priliku, no goste je u drugoj minuti nadoknade spasio golman Janis Blaswich odbranivši zicer Petera Olayinke.

Na tabeli vodi Manchester City sa 12 bodova, RB Leipzig ima devet, a Crvena zvezda i Young Boys po jedan bod. Prva dva tima već su osigurala plasman u nastavak Lige prvaka, dok će Zvezda i Boys u međusobnom duelu odlučiti o prolazu u Evropsku ligu.