13.2 C

Cristiano Ronaldo dobio jednu utakmicu suspenzije

Cristiano Ronaldo, fudbaler Juventusa dobio je jednu utakmicu suspenzije zbog kontroverznog crvenog kartona koji mu je u utakmici Lige šampiona protiv Valencije dodijelio njemački sudija Felix Brych, prenosi Anadolu Agency (AA).

Ronaldo je crveni karton, po mnogima nezasluženo, dobio u 29. minuti susreta na Mestalli u kojem je “stara dama“ golovima Miralema Pjanića iz penala slavila rezultatom 2:0.

Disciplinska komisija Evropske fudbalske federacije (UEFA) danas je odlučila da Portugalca kazni sa jednom utakmicom zabrane igranja u Ligi šampiona. To znači da će Ronaldo imati pravo nastupa 23. oktobra u utakmici trećeg kola grupe “H“ na Old Traffordu protiv bivšeg kluba Manchester Uniteda. Ronaldo će propustiti prethodni Juventusov ogled na domaćem terenu sa Young Boysima, koji je na programu 2. oktobra.

Nakon utakmica prvog kola grupe “H“ na vrhu su Manchester United i Juventus sa po tri boda, dok su Valencia i Young Boysi bez bodova.