18.3 C

Crvena zvezda se plasirala u Ligu prvaka

Nogometaši beogradske Crvene zvezde ostvarili su povijesni rezultat i nakon dvomeča protiv Salzburga uspjeli se plasirati u Ligu prvaka.

Beogradskom klubu bit će to premijerni nastup u najelitnijem klupskom natjecanju Europe, iako su bili kontinentalni prvaci 1991. godine, kad se Kup europskih prvaka igrao u drugačijem formatu.

Za takav rezultat dovoljno im je bilo i neriješenih 2:2 na gostovanju u Austriji, jer je prvi susret u Beogradu završen bez golova.

Poveo je Salzburg u posljednjoj minuti prvog dijela susreta, a vodeći gol postigao je Munas Dabbur. Isti igrač je u trećoj minuti nastavka, iz kaznenog udarca, povisio na 2:0.

No, Zvezda se vraća postigavši dva gola doslovno u dva uzastopna napada. Oba gola postigao je El Fardou Mohamed Ben Nabouhane – prvi u 65, a drugi u 66. minuti.

Zagrebački Dinamo nije uspio
    U preostale dvije utakmice večerašnjeg programa igrali su PAOK – Benfica 1:4 (prva utakmica 1:1) i PSV – BATE 3:0 (3:2).

Prije Zvezde Benfice i PSV-a, plasman u Ligu prvaka u utorak su ostvarili švicarski Young Boys, Ajax i AEK.

Dinamo je u Zagrebu izgubio 1:2 od Young Boysa (prvi susret 1:1), Dinamo Kijev i Ajax odigrali su bez golova (u prvoj utakmici Nizozemci su pobijedili 3:1), a neriješeno su odigrali i AEK i mađarski Vidi – u uzvratu je bilo 1:1 što je, nakon pobjede 2:1 u prvom susretu, grčkoj ekipi bilo dovoljno za prolaz.

Zvezda će suparnike u grupnoj fazi saznat na ždrijebu koji će biti održan u četvrtak, 30. kolovoza, u Monte Carlu, a Dinamo dan kasnije – kad je ždrijeb grupne faze Europske lige, također u Monte Carlu.