7.2 C

Damir Džumhur izgubio od Tsonge u 2. kolu turnira u Beču

Najbolji bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur nije se uspio plasirati u 3. kolo ATP 500 turnira u Beču, nakon što je poražen od favoriziranog francuskog tenisera Jo-Wilfrieda Tsongu sa 6:7 (5:7), 7:6 (9:7) i 6:1.

Džumhur je u 1. kolu izbacio Litvanca Ricardsa Berankisa, ali nije uspio savladati 15. tenisera svijeta Tsongu, u njihovom prvom međusobnom meču.

Iako je Sarajlija dobio prvi set nakon ”tie breaka”, Tsonga nije dopustio da se to dogodi u drugom setu koji je završen na isti način.

Džumhur je u ”tie breaku” drugog seta imao šansu da ostvari konačnu pobjedu, nakon što je Francuz dva puta napravio duplu servis grešku, ali bh. teniser to nije iskoristio, pa je meč doveden u egal.

Treći i odlučujući set donio je veliki pad u koncentraciji i igri Džumhura, a iskusni Francuz to je znao iskoristiti. Džumhur je izgubio svoj drugi servis u trećem setu, a nakon toga Tsonga je mirno priveo meč kraju i ostvario plasman u četvrtfinale, gdje će igrati protiv Nijemca Alexandera Zvereva (5. ATP).