7.5 C

Damir Džumhur izgubio u 3. kolu US Opena od Andreyja Rubleva

Damir Džumhur nažalost nije uspio protiv Andreyja Rubleva u trećoj rundi US Opena. Rus je slavio rezultatom 3-1.

U prvom setu smo gledali mnogo breakova, baš kao što je bilo i očekivano. Rublev je poveo u trećem gemu, a Džumhur je uspio izjednačiti u šestom.

Uslijedile su loše serve oba tenisera, no onda je Rublev u desetom gemu odservirao za 1-0, iako je Džumhur imao dvije break lopte.

Džumhur je bolje otvorio drugi set i poveo s 4:2, no onda je sve krenulo nizbrdo te je Rublev osvojio naredna četiri gema i slavio sa 6:2 za vodstvo od 2-0.

Ponovo je Džumhur poveo s 4:2 u trećem setu, no opet nije uspio zadržati naredni servis pa je Rusu brzo izjednačio na 4:4. Ipak, u 12. gemu Džumhur pravi koristi prvu set loptu i smanjuje na 2-1.

Četvrti set je ponovo donio veliku borbu. Rus je napravio break u trećem gemu za 2:1, a zatim ga i potvrdio, no Damir se nije predavao te je izjednačio na 3:3.

Ipak, Rus pravi novi break u devetom gemu za 5:4, nakon čega je odservirao za 6:4 i konačnu pobjedu rezultatom 3-1.

Rubleva u narednom kolu čeka David Goffin, kojem je Gael Monfils predao meč.

Damir Džumhur – Andrey Rublev 1-3 (4:6, 4:6, 7:5, 6:4).