9.1 C

Damir Džumhur u drugom kolu Australian Opena

Naš najbolji teniser Damir Džumhur pobijedio je u prvom kolu Australian Opena Italijana Paola Lorenzija sa 3:2 po setovima iako je gubio 2:0.

U šestom gemu prvog seta Džumhur je izgubio svoj servis, a Lorenzi je potom dobro servirao i osvojio prvi set.

U prvom gemu drugog seta Lorenzi je iskoristio četvrtu brejk loptu i poveo sa 1:0 da bi Džumhur u četvrtom i šestom gemu propustio realizovati brejk lopte. Italijanski teniser je za razliku od njega bio prisebniji i u sedmom gemu mu još jednom oduzeo servis i poveo sa 2:0 po setovima.

U drugom gemu trećeg seta Džumhur je napravio prvi brejk na meču, ali se Lorenzi vratio u osmom nakon čega se otišlo u tie break gdje je naš teniser bio bolji i smanjio rezultat u setovima na 2:1.

Uvodna dva gema četvrtog seta su protekla bez brejka nakon čega je u sljedećih pet gemova viđeno četiri brejka, a uspješniji je bio Damir koji je meč uveo u peti set.

Nakon dobre igre u prethodna dva seta, Džumhur je u prvom gemu petog seta propustio realizovati brejk šansu, a novu priliku je imao u devetom gemu, ali je tada bio uspješan za razliku od prethodnog puta, te mu je ostalo da servira još jednom i pobijedi u ovom meču. To je naš najbolji teniser i učinio i plasirao se u drugo kolo prvog Grand Slama u sezoni.

Tamo ga čeka bolji iz duela Borna Ćorić-John Millman.

Damir Džumhur (BiH) (28) – Paolo Lorenzi (ITA) 3:2 (3:6, 2:6, 7:6 (5), 6:2, 6:4)