11.5 C

Denver na korak do osvajanja prve titule u NBA ligi

Košarkaši Denvera poveli su sa 3:1 u finalnoj seriji NBA lige i nalaze se na korak od osvajanja prve titule, nakon što su na gostovanju pobijedili Majami sa 108:95.

Denver je tokom većeg dijela prve četvrtine bio u vodstvu, ali je u završnici bolji bio domaći tim, koji na odmor odlazi sa prednošću 21:20.

Na poluvrijeme Denver je otišao sa plus četiri (55:51), dok su gosti u trećoj četvrtini stigli i do prve dvocifrene prednosti.

Denver je u posljednju četvrtinu ušao sa 13 poena prednosti (86:73), da bi Majami na startu odgovorio serijom 8:0.

Gosti su ubrzo vratili razliku na svoju stranu, nakon trojki Džamala Mareja i Džefa Grina, a na teren se četiri minuta prije kraja vratio Nikola Jokić, koji je na klupi bio zbog petog faula.

Do kraja meča Denver je povećao prednost i stigao do maksimalnih 17 poena razlike (108:91), a Majami je zatim postigao posljednja četiri poena.

U dosadašnjoj istoriji 35 od 36 timova koji su u finalu vodili sa 3:1 su osvajali titulu u NBA ligi.

“Nismo još ništa uradili. Moramo da dobijemo još jednu utakmicu da bismo bili prvaci svijeta”, rekao je trener Denvera Majkl Meloun.

Najefikasniji u ekipi iz Kolorada bio je Aron Gordon sa 27 poena, uz sedam skokova i šest asistencija,Nikola Jokić ostvario je dabl-dabl učinak sa 23 poena i 12 skokova, a upisao je i četiri asistencije, tri ukradene lopte i tri blokade.

Brus Braun je u pobjedničkom timu postigao 21 poen, dok je Džamal Marej upisao dabl-dabl sa 15 poena i 12 asistencija.

Džimi Batler je imao najbolji učinak u Majamiju sa 25 poena i po sedam skokova i asistencija, Bem Adebajo je zabilježio dabl-dabl učinak sa 20 poena i 11 skokova, dok je Kajl Lauri postigao 13 poena.

Denver će prvu priliku da osvoji trofej imati u noći između ponedeljka i utorka na svom terenu.