15 C

Dinamo ispustio bodove u posljednjim minutama, debakl Zvezde (VIDEO)

Regionalni predstavnici imali su večeras polovičan učinak u Ligi evropskih prvaka, dok su plasman u eliminacijsku fazu izborili Juventus (Italija), Bayern (Njemačka) i PSG (Francuska).

Prvak Srbije Crvena zvezda je doživjela težak poraz u Beogradu gdje je engleski Tottenham slavio sa 4:0, dok je šampion Hrvatske Dinamo u Zagrebu u posljednjim trenucima ispustio dva boda protiv ukrajinskog Šahtara iz Donjecka odigravši 3:3.

Drama na Maksimiru

U Zagrebu je tim iz Ukrajine poveo u 13. minuti kada je precizan bio Patrick, da bi u 25. Petković pogodio za izjednačenje (1:1). To je ujedno bio rezultat prvih 45 minuta.

Od 74. minute Dinamo je igrao sa igračem manje jer je Moro dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, no gosti su imali prednost tek pet minuta jer je u 79. „pocrvenio“ Marlos (također drugi žuti karton).

Gol za prednost „Modrih“ upisao je Ivanušec u 83. minuti, da bi šest minuta kasnije Ademi pogodio gostujuću mrežu za 3:1.

Gosti u trećoj minuti sudijskog vremena preko Moraesa smanjuju na 3:2 da bi vrhunac drame bio u sedmoj minuti nastavka kada je Tete iz penala pogodio za 3:3.

Raspoloženi Son

Englezi su u Beogradu poveli u 34. minuti kada je precizan bio Lo Celso na asistenciju Sona.

U drugom poluvremenu se razigrao južnokorejski internacionalac koji je domaćeg golmana dva puta savladao u četiri minute, u 57. i 61. minuti, kada je bilo 3:0 za engleskog predstavnika.

Pet minuta prije kraja meča, rezultat je glasio 4:0 u korist Tottenhama kada se u strijelce upisao Eriksen koji je u igru ušao 20-ak minuta ranije.

Icardi za tri boda i nastavak

Italijanska „Stara dama“ je na gostovanju u grupi D savladala Lokomotiv u ruskoj prijestolnici Moskvi sa 2:1. Gosti su poveli pogotkom Ramseyja u četvrtoj minuti, da bi ruski predstavnik poravnao osam minuta kasnije preko Mirančuka.

Potom su mreže mirovale do treće minute sudijske nadoknade kada je domaćeg golmana savladao Costa. Ovom pobjedom je Juventus osigurao jedno od prva dva mjesta u grupi D sa osvojenih 10 bodova.

Bayern je u svome Minhenu sa 2:0 pobijedio grčki Olympiakos što mu je četvrta pobjeda u četiri odigrane utakmice u grupi B gdje vodi sa maksimalnih 12 bodova. Bavarci su poveli u 69. minuti preko Lewandowskog, a konačni rezultat je postavio Perišić u 89. minuti.

Gol vrijedan nastavka za PSG upisao je Icardi u 22. minuti što je bilo dovoljno za minimalnu pobjedu Parižana nad belgijskim Club Bruggeom i osvajanju mjesta u nastavku takmičenja.

Rezultati i poredak

Grupa A

Rezultati četvrtog kola: Paris St. Germain – Club Brugge 1:0, Real Madrid – Galatasaray 6:0.

Poredak: Paris St. Germain 12, Real Madrid 7, Club Brugge 2, Galatasaray 1.

Grupa B

Rezultati četvrtog kola: Bayern – Olympiacos 2:0, Crvena zvezda – Tottenham 0:4.

Poredak: Bayern 12, Tottenham 7, Crvena zvezda 3, Olympiacos 1.