6 C

Dinamo nije uspio, Young Boys ide u Ligu prvaka

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu uspjeli izboriti plasman u najelitnije klupsko natjecanje Europe – nakon dvomeča bolji je bio švicarski Young Boys i plasirao se u Ligu prvaka.

Nakon što je prva utakmica prije tjedan dana završila neriješeno – 1:1, pitanje ukupnog pobjednika ostalo je potpuno otvoreno no Švicarci su u Zagrebu slavili 2:1.

Počelo je dobro za hrvatskog prvaka, jer su poveli vrlo rano – već u šestoj minuti – golom Izeta Hajrovića.

No golovima koje je postigao francuski nogometaš u redovima švicarskog prvaka Guillaume Hoarau, rezultat je preokrenut u samo dvije minute.

Liga Evrope za utjehu

Prvi gol Hoarau je postigao s bijele točke u 64. minuti, a potom u 66. minuti postavio i konačan rezultat: Dinamo – Young Boys 1:2.

Zagrepčanima za utjehu ostaje Liga Europe.

U ostalim utakmicama, koje su igrane u utorak, prolaz su ostvarili i Ajax koji je u Kijevu odigrao bez golova protiv Dinama (u prvoj utakmici bilo je 3:1 za klub iz Amsterdama), te AEK koji je u uzvratu odigrao neriješeno 1:1 protiv mađarskog Vidija (prva utakmica 2:1 za Grke).