16.7 C

Đoković pobjedom u dva tie-breaka otvorio novu sezonu

Novak Đoković otvorio je 2020. godinu pobjedom i donio Srbiji trijumf nad Južnom Afrikom na ATP kupu.

Đoković je posle interesantnog duela savladao Kevina Andersona u dva taj-brejka sa 7:6(5), 7:6(8) poslije dva i po sata igre.

Pobjedama Đokovića i Dušana Lajovića Srbija je savladala JAR u prvom kolu ATP kupa, ali će da se igra i treći meč između dublova.

“Hvala vam od srca što ste došli, pokazali ljubav i strpljenje prema teniserima i Srbiji”, zahvalio je Novak poslije pobede navijačima u Brisbaneu.

Đoković je sjajno ušao i meč, odmah napravio brejk koji je “pretvorio” u 4:1, ali tada Anderson podiže nivo igre i brzo se vraća u meč.

Iskusni Južnoafrikanac počinje sjajno da servira i strpljivom igrom je uspio da vrati brejk za 4:3.

Đoković je odmah poslije toga propustio četiri brejk šanse u osmom gemu, a potom još jednu koja mu je mogla donijeti set, pa je odlučivao tie-break.

Đoković je odmah napravio mini-break, ali Anderson nastavlja da mu parira. Nakon nekoliko naizmeničnih mini-brejkova, Srbin je konačno uspio da se odbrani i iskoristi treću set lopta za 1-0.

U istim ritmu nastavljeno je u drugom setu, igrači su teško dolazili do brejk šansi sve do sedmog gema, kada Đoković prvo propušta priliku, a onda spasava tri uzastopne break lopte rivala.

Opet je odlučivao tie-break u kojem je Anderson sjajno parirao drugom teniseru svijeta, uspio je čak i da preokrene na 6:5 i servira za set, ali Đoković sa dva mini-breakea u nizu rješava izuzetno naporan meč.

Slijedi meč dublova koji će odlučiti o konačnom rezultatu u duelu Srbije i JAR. “Orlovi” u drugom kolu igraju sa selekcijom Francuske, u ponedeljak. “Trikolori” su u prvom rundi savladale Čile 2-1.