5.7 C

Džanan Musa sa četiri poena debitovao u NBA play-offu

Košarkaši Los Angeles Clippersa napravili su veliko iznenađenje u drugom susretu prvog kruga playoffa NBA lige.

Clippersi su u gostima savladali favorizovanu ekipu aktuelnih prvaka Golden State Warriorsa sa 135:131.

Briljirao je Lou Williams koji je protivničkom timu ubacio 36 poena. Montrezl Harrell je dodao 25, a Italijan Danilo Gallinari 24 poena.

U poraženom timu istaknuo se Stephan Curry s 29 poena.

Nakon domaćeg poraza u prvom meču Philadelphia 76-ersi sinoć su izjednačili seriju protiv Brooklyn Netsa na 1:1. Philadelphia je slavila sa 145:123, a otpor protivnika “slomila” je u trećem periodu meča koji je dobila s 51:23.

Istaknuo se Joel Embiid s 23 poena i deset skokova, dok je Ben Simmons upisao “triple-double” s 18 poena 12 asistencija i deset skokova.

Brooklyn je predvodio Spencer Dinwiddie s 19 poena.

Minutažu u porazu Brooklyna upisao je i Džanan Musa koji je na parketu proveo 10 minuta. Za to vrijeme je pogodio oba šuta i ubacio četiri poena.

Noćas su na rasporedu tri utakmice playoffa NBA lige.

Na istoku drugi meč u seriji igraju Toronto i Orlando, a na zapadu Denver – San Antonio i Portland – Oklahoma City.