10.9 C

Džeko i Fenerbahce u play-offu UEFA Konferencijske lige

Turski Fenerbahce je u 3. pretkolu UEFA Konferencijske lige u revanšu u gostima savladao slovenski Maribor rezultatom 3:0 i izborio plasman u play-off ovog takmičenja, javlja Anadolu.

Fenerbahce je u prvoj utakmici u Istanbulu slavio rezultatom 3:1.

Golove za turski tim u uzvratnom meču na stadionu “Ljudski vrt” u Mariboru postigli su Irfan Can Kahveci u 17., Sebastian Szymanski u 79. i Dušan Tadić u 80. minuti.

Maribor je propustio dobru priliku u 32. minuti meča kada je Arnel Jakupović promašio penal.

Bh. napadač Edin Džeko koji nastupa za Fenerbahce meč je gledao sa klupe za rezervne igrače.

Utakmica je u 66. minuti prekinuta zbog nereda na tribinama, ali je nastavljena nakon pola sata. Portugalski sudija Fabio Verissimo prekinuo je meč nakon incidenata koje su izazvali navijači. Navijači Fenerbahcea uklonjeni su sa stadiona nakon što se napetosti na tribinama nisu smirile uprkos intervenciji policije.

Fenerbahce će u play-offu igrati protiv holandskog Twentea koji je eliminisao Rigu.