10.7 C

Džeko osvojio jubilarni deseti trofej u velikoj karijeri

Nogometaši Intera odbranili su naslov pobjednika Italijanskog kupa nakon što su u finalu u Rimu pobijedili Fiorentinu rezultatom 2:1 i tako stigli do devetog trofeja u ovom takmičenju, a za našeg Edina Džeku to je bio jubilrani deseti u velikoj karijeri.

Džeko, koji je počeo susret u startnoj postavi, igrao je do 58. minute kada ga je zamijenio Romelu Lukaku, a sredinom prvog dijela propustio je kolosalnu šansu kada je izašao sam ispred gola Fiorentine, ali je šutirao visoko preko gola.

Viole su povele već u 2. minuti kada je Nico Gonzales matirao Handanovića, ali Inter je ekspresno uspio preokrenuti pogocima sjajnog Lautara Martineza u 29. i 37. minuti i poveo je 2:1.

Fiorentina je u nastavku propustila nekoliko kolosalnih šansi za izjednačenje, ali do produžetaka nije mogla i trofej je otišao u ruke Nerazzurra.

Naš Edin Džeko tako je stigao do desetog jubilarnog trofeja u kariijeri, a osim četri trofeja s Interom (dva Kupa i Superkupa), Dijamant je tokom karijere osvojio i pet sa Manchester Cityjem (Premiership 2011/12 i 2013/14, FA kup 2010/11, Liga kup 2013/14 i Community Shield 2012.), te jedan sa Wolfsburgom (Bundesligu 2008/09).

Džeko je ove sezone u dresu Intera u svim takmičenjima odigrao 49 utakmica na kojima je postigao 14 golova uz pet asistencija.

Podsjetimo, Inter će imati priliku da kruniše sezonu najvažnijim trofejom u klupskom nogometu, s obzirom da 10. juna u Istanbulu igra finale Lige prvaka protiv Manchester Cityja.