5.7 C

Džumhur preko Bemelmansa do četvrtfinala Montpelliera

Prvi reket BiH Damir Džumhur uspješno je započeo turnir u Montpellieru pobjedom nad 121. teniserom svijeta Rubenom Bemelmansom sa 2:0 u setovima.

Džumhur je plasman u četvrtfinale turnira obezbijedio za sat i 25 minuta igre u meču koji je obilježio veliki broj brejkova na obje strane.

Seriju oduzetih servisa prvi je započeo Damir napravljenim brejkom u prvom gemu, nakon čega slijedi preokret Bemelmansa i vodstvo od 3:1. U nastavku Džumhur osvaja četiri od narednih pet gemova, vodi sa 5:4, ali ne uspijeva odservirati za set, te se Bemelmans vraća u igru. Ipak, nakon toga Damir pravi novi brejk, potvrđuje ga i dobija prvi set sa 7:5.

Nakon što su u drugom setu razmijenili po jedan brejk, oba tenisera su uspjela vezati nekoliko gemova bez izgubljenog servisa, ali je tu seriju prekinuo Damir kada je u sedmom gemu izvršio pritisak na servis protivnika, napravio brejk i održavao ga do samog kraja meča za plasman u četvrtfinale.