7.2 C

Džumhur preko Copila do osmine finala ATP turnira u Rotterdamu

Damir Džumhur, najbolji bosanskohercegovački teniser, u prvom kolu ATP turnira iz serije 500 u Roterdamu savladao je Rumuna Mariusa Copila rezultatom 2:0 (6:4, 6:4).

U trećem gemu prvog seta Džumhur je odmah iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 2:1. Bh. teniser potvrdio je brejk u nastavku i držao svoj servis do kraja. U desetom gemu iskorstio je tek četvrtu set loptu i dobio set sa 6:4.

Ista slika viđena je i na početku drugog seta. U trećem gemu Džumhur je ponovo iskoristio prvu šansu i oduzeo servis Rumunu, te poveo sa 2:1, a zatim je odmah potvrdio brejk u narednom gemu. Copil je vratio brejk zaostatka u osmom gemu, ali je Džumhur uzvratio ribrejkom i odservirao je za 6:4 u drugom setu.

Podsjetimo, Copil je u nedjelju poražen u finalu ATP turnira u Sofiji od Mirze Bašića, a sada je zaustavljen na startu novog turnira od još jednog našeg tenisera, tako da je Rumun vjerovatno dobio fobiju od Bosanaca.

Džumhur će u drugom kolu ATP turnira u Roterdamu igrati protiv mladog Rusa Andreja Rubljova, koji je danas pobijedio Lucasa Pouillea sa 2:0 (7:5, 6:4).