12.5 C

Edin Džeko odveo Romu u četvrtfinale Lige prvaka (VIDEO)

Fudbaleri Rome zabilježili su pobjedu protiv Shakhtara rezultatom 1:0 i tako ovjerili plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Nakon poraza rezultatom 1:2 u Ukrajini, Romi je bila potrebna pobjeda minimalnim rezultatom 1:0, a do nje su došli na krilima bosanskohercegovačkog reprezentativca Edina Džeke koji je pogodio u trenucima kada Roma nije briljirala na terenu.

Prvo poluvrijeme nije donijelo pretjerano atraktivnu igru dviju ekipa. Čak je Shakhtar u pojedinim trenucima na otvaranju imao blagu inicijativu, uputio nekoliko bezopasnih šuteva i tako poručio Vučici da mora biti ozbiljnija. Bez golova otišlo se na odmor.

Ključni detalj susreta odigrao se u 52. minuti. Kevin Strootman je poslao sjajnu loptu u prostor za Džeku koji je matirao gostujućeg golmana udarcem iz prve.

Taj pogodak kao da je ‘razgoropadio’ bh. reprezentativca koji je u nastavku meča stvorio još mnogo problema Shakhtaru. U 63. minuti, a zatim i četiri minute kasnije, Dijamant je imao dvije velike prilike, ali je oba puta šutirao van okvira gola.

Nezaustavljivi bh. reprezentativac je ‘izborio’ i crveni karton za goste, jer je Orlando povukao Džeku i zbog toga dobio drugi žuti karton. Time je znatno olakšan posao domaćih u ovjeri plasmana.

Bolja igra Rome u drugom dijelu se isplatila, i tako su Italijani ovjerili plasman u četvrtfinale Lige prvaka.