5.8 C

Edin Džeko prekinuo post, Roma pobijedila (VIDEO)

Džeko je ovim golom zabio 23 od 24 ekipe protiv kojih je igrao u Seriji A, SPAL-ov kapetan Felipe zaradio 11. crveni u karijeri

Rimljanima je posao olakšao Felipe koji je već u devetoj minuti zaradio crveni karton zbog rušenja Džeke koji je izašao sam na golmana. Inače, Felipeu (33) je to bio 11. crveni karton u karijeri. Roma je zagospodarila terenom i samo je bilo pitanje vremena kada će pasti prvi gol. Na sreću domaćih navijača Džeko je zabio već u 19. minuti nakon sjajne duge lopte El Shaarawyja. Tim pogotkom je bh. reprezentativac prekinuo post od sedam utakmica bez golova.

Snažan udarac u 32. minuti s ruba šesnaesterca uputio je Pellegrini, no golman Gomis loptu odbija do Strootmana koji je najspretniji i zabija za 2:0. U 53. minuti Kolarov ubacuje, a glavom za 3:0 pogađa Pellegrini. Dvije minute kasnije SPAL iz penala smanjuje na 3:1. Manolas je napravio prekršaj u šesnaestercu, a Viviani sretno zabio iz odbijanca nakon što mu je “panenka” završila na gredi.

Roma se pobjedom ponovno priključila vodećoj trojki, te sada ima 34 boda kao i Juventus. U derbiju kola Juventus je u gostima pobijedio Napoli.