15 C

Edin Džeko se golom oprostio od Rome? (VIDEO)

Roma je u 21. kolu Serie A kod Sampdorije u 91. minuti postigla pogodak za remi od 1:1.

Spasila je tako rimska momčad barem jedan bod, ali je dopustila Interu, s kojim se bori za mjesto u Ligi prvaka, da pobjegne na dva boda prednosti.

Pogodak odluke postigao je u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Fabio Quagliarella s bijele tačke nakon što je Aleksandar Kolarov igrao rukom u kaznenom prostoru.

Pod posebnim je povećalom bio Edin Džeko za kojeg se vjerovalo da mu je ova utakmica oproštaj od Rominog dresa, ali uoči početka utakmice sportski direktor kluba je poručio da je Chelseajeva ponuda za napadača odbijena.

Džeko je u 67. minuti zatresao protivničku mrežu, ali je pogodak poništen zbog zaleđa.

Ali onda je na samom kraju, u 91. minuti uspio ugurati jednu loptu glavom u mrežu za remi.

U ranijoj je utakmici Lazio s 3:0 pobijedio Udinese. Prvi gol na utakmici je bio autogol Samira, Nani je povećao na 2:0, a za konačni rezultat je Andersonu asistirao Senad Lulić koji je u igru ušao u 65. minuti. Stipe Perica je igrao do 64. minute za Udinese, a Andrija Balić je ušao u 79. minuti.