12.2 C

Ekipa OKK “Čelik” ostvarila novu pobjedu u okviru A1 Lige

U okviru 16. kola A1 Lige sinoć je u sportskoj dvorani u Jablanici odigran susret između ekipa KK “Turbina” i “OKK Čelik”. U ovom susretu “Čelikovci” su bili bolji i na kraju su slavili sa rezultatom 61:73 (13:21, 19:23, 16:12, 13:17). Prije početka utakmice, minutom šutnje odana je počast nekadašnjem selektoru Sabitu Hadžiću.

Utakmica je bila dinamična i borbena, ali pod kontrolom zeničke ekipe.

Avdibegović je ubacio 20, Mešinović 18, Bambur 13 i mladi perspektivni Porča 12 poena. Keso je dodao 7 i Podojak 3 poena za 9. pobjedu u sezoni i 3. mjesto na tabeli.

OKK “Čelik” se zahvaljuje ekipi KK “Turbina” na gostoprimstvu i odličnoj reakciji medicinskog osoblja pri pružanju prve pomoći mladom igraču Anesu Podojku, koji je tokom sinoćnje utakmice zadobio povredu zgloba.