5.7 C

Ekipa rukometnog kluba “Čelik Junior” slavila protiv RK “Bihać”

U sportskoj dvorani “Bilmišće” mlada ekipa rukometnog kluba “Čelik Junior” proteklog vikenda ugostila je stariju i iskusniju ekipu Bihaća.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, te držali rezultatsku prednost konstantno. Međutim, srčana igra mladih zeničkih rukometaša rezultirala je izjednačenjem, a kasnije i vodstvom.

Na poluvrijeme su gosti otišli uz minimalnu prednost, ali na njihovu žalost, uranjeno slavlje dovelo ih je do velikog poraza.

Mladi Zeničani su ubacili u brzinu više, te prestigli biščane nevjerovatnom serijom kontra napada, a samim tim upisali pobjedu u osmom kolu Prve rukometne lige BiH.

Rezultat na poluvremenu je glasio 11-12 za RK “Bihać”, a na kraju susreta 27-24 za RK “Čelik Junior” Zenica.

U narednom, devetom kolu, mladi rukometaši iz Zenice gostuju u Žepču.