5.9 C

Ekvador slavio na otvaranju SP-a, Katar prekinuo čuvenu tradiciju domaćina prvenstava

Nogometaši Ekvadora pobijedili su na otvaranju Svjetskog prvenstva domaću selekciju Katara rezultatom 2:0. Katar je tako postao prva selekcija koja je kao domaćin izgubila prvu utakmicu na prvenstvu.

Ekvador je krenuo žestoko i u već u trećoj minuti Valencia je postigao pogodak. Međutim, on je bio naknadno poništen nakon što je VAR-om ustanovljeno da je njegov saigrač bio u ofsajdu.

Ipak, već u 16. minuti Ekvador dolazi do vodstva nakon što je Valencia sigurno iskoristio penal.

Nije se tu Ekvador zaustavio pa je nakon pola sata igre udvostručio vodstvo. Precioado je sjajno ubacio s desne strane, a večeras raspoloženi Valencia još bolje skočio i glavom zatresao mrežu domaćina. Ujedno je 2:0 bio rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu gledali smo siromašan nogomet u kojem se uglavnom igralo između dva šesnaesterca. Ekvador je znalački čuvao svoju prednost s tek rijetkim pokušajima ka naprijed, dok se ni Katar nije proslavio. Rezultat se nije mijenjao pa je Ekvador ostvario prvu pobjedu na turniru.

U drugoj utakmici ove grupe sutra se sastaju Nizozemska i Senegal.

Ekvador će u drugom kolu grupe A igrati protiv Nizozemske, dok će Katar odmjeriti snage sa Senegalom.