6.7 C

Emir Muratović zauzeo 42. mjesto na 50 metara slobodnim stilom

Bosanskohercegovački plivač Emir Muratović završio je svoj nastup na Olimpijskim igrama u Tokiju.

U petoj kvalifikacionoj grupi discipline 50 metara slobodno zauzeo je drugo mjesto s vremenom 22,91, što nije bilo dovoljno za plasman u polufinale. Prvi u njegovoj grupi bio je Filipinac Luke Gebbie (22,84).

Muratović je osvojio 42. poziciju u konkurenciji 73 takmičara. Ranije je nastupio u istoj disciplini na 100 metara gdje je zauzeo 46. mjesto od 71 takmičara.

Sutra rano ujutro nastupa naš najbolji atletičar Amel Tuka u kvalifikacijama discipline 800 metara. Utrka je na rasporedu u 2.50 sati po našem vremenu.