14.1 C

Engleska treći polufinalista, savladala Švedsku 2:0

Reprezentacija Engleske ostvarila je plasman u polufinale Svjetskog prvenstva u Rusiji, nakon što je u četvrtfinalnom susretu rezultatom 2:0 savladala selekciju Švedske, javlja Anadolu Agency (AA).

Pritisak Engleske osjetio se od samog početka utakmice na Samara Areni, no golova nije bilo sve do 30. minute kada su Englezi izvodili prvi korner u ovom susretu. Nakon ubacivanja s lijeve strane, Harry Maguire sjajno pogađa glavom i dovodi Engleze u vodstvo od 1:0.

Nakon što su “tri lava” povela, Švedska dolazi do nešto konkretnijih prilika, no nije bilo promjene rezultata do kraja prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu, u 59. minuti, veznjak Engleske Dele Alli se upisuje na listu strijelaca i povećava vodstvo svog tima na 2:0.

Engleska je tako, nakon Belgije i Francuske, postala treća među četiri najbolje selekcije Mundijala u Rusiji.