10.9 C

Fenerbahce savladao Gaziantep, Džeko dvostruki strijelac

Turski fudbalski velikan Fenerbahce za koji nastupa nogometni reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko, u prvom kolu Super lige savladao je Gaziantep rezultatom 2:1, javlja Anadolu.

Oba gola za “Fener“ postigao je upravo bh. napadač.

Džeko je na stadionu ”Ulker” u Istanbulu pred domaćom publikom nakon samo tri minute igre postigao prvi gol, a drugi pogodak u 18 minuti.

Gosti su od 23. minute igrali sa igračem manje, nakon isključenja Alexandrua Maxima.

Gaziantep je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena smanjio na 2:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.