6.3 C

FK Sarajevo savladao NK Čelik na Koševu

Sarajevo je u 13. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine savladalo na Koševu zenički Čelik rezultatom 2:0.

Sarajevo je aktivnije bilo na otvaranju utakmice, ali Bordo tim nije uspio da napravi neku dobru šansu pred golom Pavlovića.

Sa druge strane Čelik je većinom šanse čekao iz kontri, a prostora u odbrani je itekako bilo, no nakon 20-ak minuta nije se mogla izdvojiti prava prilika na obje strane.

U 24. minuti je Sarajevo stvorilo prvu šansu. Gavrić iz slobodnjaka snažno šutira, Pavlović sjajno brano, a već u narednom napadu Rahmanović iz sjajne pozicije šutira pored gola Čelika i propada velika šansa.

Čelik desetak minuta kasnije ima odličnu šansu. Mahmutović se dobro snašao u kaznenom prostoru, a u posljednji čas ga blokira Dupovac.

Na odmor se otišlo bez golova (0:0), da bismo u nastavku meča vidjeli dosta sa obje strane, a bodovi su na kraju ipak ostali na Koševu.

Ahmetović u 47. minuti ima odličnu priliku, no Pavlović sjajno brani i spašava Čelik, koji je već u narednoj akciji mogao do gola, ali Okić iz dobre pozicije šutira preko gola.

A onda u 56. minuti trenutak koji je promijenio stvari na terenu. Isključen je gostujući igrač Perišić nakon jednog starta u kontri, a sami četiri minute potom Bordo tim je poveo.

Bila je to veoma dobra akcija. Hodžić je centrirao, na pravom mjestu je Amar Rahmanović i pogađa za prednost od 1:0.

Nije domaći sastav napravio previše sa igračem više na terenu. Djelovalo je kao da je Čelik i ranjen opasniji po gol, pa su u nekoliko navrata gostujući igrači ozbiljno zabrinuli Husrefa Musemića, ali i navijače Sarajeva.

Ipak, u 85. minuti završena je priča u ovom duelu. Mersudin Ahmetović nakon ubačaja iz kornera pogađa za 2:0, što je bio konačan rezultat utakmice.